Спорт

Колашинац казнет за херојскиот потег кога разбојниците го нападнаа Озил

Како што објави новинарот Сем Дин, Колашинац не е во тимот на Арсенал кој ќе ја започне новата сезона во англиската Премиер лига.

Одлуката Озил и Колшинац да не се најдат во тимот за првото коло е донсена поради инцидентот кој полицијата се уште го истражува.

Тие двајца ги пропуштија и последните припреми поради случувањата во Лондон.

Како што е познато тие двајца имаа средба со разбојници кои се обидоа да го украдат автомобилот на германскиот играч. Во таа ситуација додека Озил остана внатре во автомобилот Колашинац одлучи да тргне во пресметка со напаѓачите кои после неколку избегаа и обидот за грабеж им заврши неуспешно.

Навивачите на Арсенал тогаш Колашинац го прогласија за херој, меѓутоа сега Босанецот заработи еден вид казна за неговиот херојски потег.

Извор: Спортски

Advertisements
To Top