Кога судијата ќе ги „насамари“ НБА ѕвездите – жртви беа Томпсон и Тревор (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Судијата Скот Фостер направи одличен вовед во вчерашниот спектакл во кој играа најдобрите НБА екипи на Западот Голден Стејт и Хјустон.

Фостер на самиот старт од натпреварот, при фрлањето на топката направи „финта“ , па Клеј Томспон и Тревор Ариза скокнаа во празно.

Во тој момент секако следуваше силна смеа во салата додека Клеј и Тревор сфатија дека судијата ги „насамари“.