Кога не знаат што да прават – провоцираат: Фаталното трио Кардашијан/Џенер

Изгледа кога на фаталните припаднички од кланот Кардашијан/Џенер им е досадно по дома, секогаш имаат добитно решение за разбивање на монотонијата со фронтални фото провокации на Инстаграм. Чисто да ја држат „под туража“ нивната милионска армија обожаватели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Фаталното трио Кендал, Кло и Кортни објавија серија жешки фотографии на кои двете постари сестри се облечени во целосно проѕирни фустани, додека Кендал Џенер позира во секси црвен фустан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Кло Кардашијан по раскинувањето со Тристан Томпсон изгледа одлично, за што доби бројни пофалби од фановите.

Томсон ја изневери Кло со најдобрата пријателка на Кајли Џенер, една година по раѓањето на нивната ќерка Тру.