Славни

Кога Лејди Гага е деверица, невестата „паѓа во втор план“

Лејди Гага беше една од девериците на свадба на нејзината блиска пријателка, стилистката Сара Тано. Нормално, кога ја имаш Гага како деверица, иако си невеста, на моменти „паѓаш во втор план“.

Пејачката беше облечена во розев тесен фустан со висок изрез, кој ги нагласуваше нејзините нозе, а бојата на косата беше во иста боја како фустанот. Поради тоа што свадбата била на плажа, Гага одеше боса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ????? ???? ? (@lady.gaga.xoxo) on

Нејзините објави на социјалните мрежи откриваат дека таа многу се забавувала на свадбата. На Инстаграм објави видео каде што заедно со невестата и другите деверици заводливо танцуваат на маса, а една фотографија ја објави со наслов: „Епска свадба“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga Now ? (@ladygaganownet) on

To Top