Кога Адел ќе откачи на колешката Бијонсе


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Адел досега веќе има покажано и докажано дека е една од најголемите обожавателки на Бијонсе и нејзината музика.

A post shared by Adele (@adele) on

Но, славната поп дива не застанува на тоа, туку ја користи секоја прилика јавно да ја пофали својата колешка, а воедно и да нагласи колку многу ја сака нејзината музика.

A post shared by Adele (@adele) on

Овој пат тоа го направи на својот Instagram профил на кој преку неколку видеа покажа со каков ентузијазам го следи настапот на Бијонсе на Coachella.

A post shared by Adele (@adele) on