Кое е правилото на два прста: Секоја жена изгледа постаро кога ќе ја направи оваа грешка!

Кое е правилото на два прста: Секоја жена изгледа постаро кога ќе ја направи оваа грешка!

Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Популарен шминкер открива супер совети како да изгледате помладо кога се шминкате.
Шминката е одличен помошник на секоја жена која не прави да изгледаме поубаво, но со погрешен избор на производи и несоодветен начин на шминкање може да се претвори во „непријател“ кој прави да изгледаме постари.


Шминкерката Кејт Талберт, која на инстаграм ја следат речиси 350.000 луѓе, објасни кои се четирите најчести грешки во шминкањето кои визуелно додаваат години.
Таа го направи тоа на таков графички начин што нема шанси да не ја забележите разликата – го искористила своето лице како платно, делејќи го на два дела и на секој покажувајќи го спротивниот трик.

Затемнети креми за сончање наместо бели – ќе и даде на вашата кожа совршена покриеност.

Руменилото не се нанесува директно на лицето и додека се смешка – напротив!

Правилото со два прста.

„Земете два прста и поставете ги до носот. Ова е вашето магично подрачје. А најдобриот начин природно да го „дифузирате“ руменилото е со кружни движења сè до образите“, објаснила Кејт.

Вистинска четка за руменило.

„Не нанесувајте руменила во прав со густи четки бидејќи немате вистинска контрола врз производот и има тенденција да се таложи премногу на премала површина“, рече шминкерот и советуваше наместо тоа да користите помала, мека четка.