Класата е вечна: Чави повторно го воодушеви светот!

Легендарниот фудбалер на Барселона, Чави иако длабоко во четвртата деценија, се уште го воодушевува светот со своите мајстории.

Чави во катарското првенство постигна феноменален гол за својот Ал-Сад, во победата над Катар СЦ.