Кејт Аптон стана мајка – на ќеркичката ѝ даде прекрасно име


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Секс бомбата и еден од најатрактивните модели на дешеницата, 26-годишната Кејт Аптон, во средата ја роди ќеркичката. Брзо после тоа, славната убавица се пофали и со првото кадро од своето малечко бебенце на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on

Таа и нејзиниот сопруг, безбол-играчот Џастин Верландер (35), станаа родители на девојчето Женевјев Аптон Верландер.

Иако се породи во средата, Кејт минатата ноќ одлучи да објави две убави вести, а следуваше и првата фотографија на малата Женевјев. Гордиот татко исто така објави фотографија и додаде коментар дека девојчето го освоило и му го украло срцето истиот момент кога пристигнало на овој свет.