Спорт

Катарска телевизија емитуваше прилог за Вардар (ВИДЕО)

После реакциите на Балканот и Европа за големиот успех на Вардар и освојувањето на европската титула, сега се појави и прилог за Вардар на – катарска телевизија!

На катарскиот спортски канал Беин ТВ се емитуваше прилог за Вардар кој најмногу е посветен на алжирскиот голман, Калифа Гедбане, пишува Спортски.мк.

Навистина звучи фантастично да се служа како Катарците зборуваат освојувањето на европската титула на Вардар.

Извор: Спортски.мк

Advertisements
To Top