Актуелно

КАРПОШ СО НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК: Стевчо Јакимовски го призна поразот!

„Граѓаните избраа приказни наместо резултати“, со овие зборови лидерот на ГРОМ му ја честита победата на неговиот противкандидат.

Кандидатот за градоначалник на ГРОМ, Стевче Јакимовски го призна поразот и му ја честита победата на новиот градоначалник од редовите на СДСМ, Стефан Богоев.

– Морам да кажам дека Стефан Богоев убедливо води и јас му ја честитам победата. Граѓаните очигледно избраа приказни наместо резултати. Тука ќе бидам присутен на политичката сцена – додаде Јакимовски.

To Top