Карина Зверева – еротика на театарските даски


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Карина Зверева е родена во јуни, 1977 година, во Санкт Петербург, и веројатно спаѓа во најинтересните Русинки на денешницата.

Зверева е театарска и ТВ актерка, водителка, танчарка, пејачка, фото и еротски модел. Едноставно, речиси сето она што може да ви падне на памет од светот на глумата и шоубизнисот.

Некогаш се викаше Марина, но одлучи да го смени името кога наполни 18 години. Обожава да настапува во театарски комедии, а машката публика ја знае и од нејзиниот широк спектар на еротски едиторијали.

Карина не се срами да се раслеше во име на глумата, а сцената во која се соблекува пред студенти во серијата Metod е една од најконтроверзните во поновата историја на руската телевизија.