Какво голчиште – буквално го удри голманот од статива (снимка)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Aлмерија завчера ја совлада Џирона со 3:2, а во овој натпревар го видовме најубавиот гол сезонава во Ла Лига, сигурно гол кој ќе влезе во потесна конкуренција за наградата „Пушкаш“.

Голманот Џирона Хуан Карлос сметаше дека нема потреба на далечина од околу 30 метри да поставува жив ѕид и остави само еден човек. Сите очекуваа нафрлување, место Ембарба шутираше директно и постигна спектакуларен гол.