Какви погодоци, асистенции…Го имаме „потегот на Мундијалот“ – Мичу Батшуаи и стативата! (видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Аднан Јанузај постигна прекрасен гол за водство против Англија, а при прославата на овој погодок „сериозни“ проблеми самиот себе можеше да си направи неговиот соиграч Мичу Батшуаи. Веруваме дека дополнителен коментар не потребен…