Какви погодоци, асистенции…Го имаме „потегот на Мундијалот“ – Мичу Батшуаи и стативата! (видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Аднан Јанузај постигна прекрасен гол за водство против Англија, а при прославата на овој погодок „сериозни“ проблеми самиот себе можеше да си направи неговиот соиграч Мичу Батшуаи. Веруваме дека дополнителен коментар не потребен…