Славни

Каква промена! Салма Хајек од црнка стана плавуша! (фото)

Британската академија за филмски и телевизиски уметности ги доделуваше своите традиционални награди во Лондон, а по повод тој настан, Академијата организираше и забава за номинираните.

На забавата се појави 51 годишната актерка Салма Хајек. Иако на вакви случувања во прв план секогаш доаѓаат нивните костуми, фустанот од модната куќа Гучи кој го носеше Салма никој не го забележа поради нејзината фризура. Актерката се појави со нова боја на косата. Фаталната црнка, стана плавуша, но многу се прашуваат дали е фарбана или тоа е перика.

To Top