Како Барди се загрева за Реал Мадрид (видео)


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец и член на Леванте, Енис Барди интензивно се подготвува за утрешниот натпревар против европскиот шампион Реал Мадрид.

Познато е дека Барди е мајстор за слободни удари, па денес на тренингот го „местеше нишанот“ за утрешниот меч со „кралевите“.