Јувентус тврди: Враќањето на Погба и Мората е илузија!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Извршниот директор на Јувентус, Џузепе Марота ги демантираше шпекулациите за евентуалното врачање на Пол Погба и Алваро Мората во Торино.

Во последните недели медиумите во Англија и Италија шпекулираат дека Погба и Мората ова лето повторно би можеле да се вратат во редовите на Јувентус.

Меѓутоа директорот на „старата дама“ ги негираше таквите шпекулации

„Јас лично не верувам ви фудбалери кои се враќаат во старите клубови, но има и исклучоци. Тие се двајца неверојатни фудбалери и прекрасни луѓе. Но ако теба да бидам искрен, нивнот враќање е илузија“, изјави Марота.

Директорот на „бјанконерите“ исто така негираше дека е постигнат договор за трансфер на Матео Дармија, но не го негираше интересот за бекот на Јунајтед.