Јавноста распали по Мадона: „Покажуваш гради на 60 години!“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Кралицата на поп музиката Мадона објави топлес фотка на својот Инстаграм профил со која ги разбранува духовите во јавноста и навлече лавина од критики и негодувачки реакции.

„Крвава недела“, напиша во описот пејачката.

Синообоената фотка крена прашина меѓу нејзините 10 и кусур милиони фанови на оваа социјална платформа, кои иницираа цела расправа за нејзината очигледна промена на изгледот.

A post shared by Madonna (@madonna) on

„Дали си добро?“ и „Што си направила со усните?“, беа само дел од прашањата со кои ја бомбардираа фановите.

Иако неодамна се пожали дека поради преселбата во Португалија е осамена и нема многу пријатели, нејзините фанови тоа не ги спречи прописно да ја извреѓаат поради контроверзната објава.

A post shared by Madonna (@madonna) on

„Порасни веќе еднаш“, „Очајно е што мораш да ги покажуваш старите цицки на скоро 60 години“, беа дел од горките коментари кои следеа на објавата.

A post shared by Madonna (@madonna) on