Јанчев повика на протест за смена на Мицкоски од лидерската позиција во ВМРО-ДПМНЕ


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Бившиот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, кој важи за еден од најуспешните македонски градоначалници, повикува на протест на членството на ВМРО-ДПМНЕ, насочен контра актуелниот лидер на партијата, Христијан Мицкоски.

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест на 2.11.2020 година (понеделник) во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ (Белата палата).

Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан Мицкоски, пишува Јанчев на неговиот ФБ профил.