Актуелно

Јанакиески поради здравствени проблеми пренесен во болница, па вратен во Шутка

Бившиот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој се наоѓа во притвор и каде штрајкува со глад, со болки во бубрезите синоќа бил однесен на преглед во болницата „8 Септември”, а подоцна бил вратен во Шутка.

Јанакиески во Ургентниот центар на болницата бил примен околу 19 часот и веднаш му биле направени лабораториски анализи, ехо преглед, снимање и бил прегедан од лекар. Откако добил терапија, затворската полиција повторно го вратила во затворот во Шутка.

Јанакиески денеска беше спроведен во Кривичниот суд на судењето за случајот „Талир”.

Advertisements
To Top