Актуелно

Избувна пожар во пицеријата Леоне во Интекс

Пожар избувна попладнево во центарот на Скопје, во зградата на Интекс, пренесува Плусинфо.

Пред опожарената пицерија Леоне, која е во преминот кај Палома Бјанка се наоѓаа пожарникари кои успеаја да ги совладаат пламените јазици.

Засега не се познати причините за пожарот ниту висината на матерјалната штета.

To Top