Италијанската актерка старее со стил: Луѓето не можат да поверуваат колку години има


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Благодарение на здравата исхрана и редовното вежбање, италијанската актерка Памела Прати често ја мислат за жена која се наоѓа во доцните 30-те години од животот.

A post shared by PAMELA PRATI? (@pamelaprati) on

Но, реалноста е малку поинаква кога се во прашање нејзините години – актерката со своите 58 години се наоѓа на работ од раситнување на 7-то десетлетие.

A post shared by PAMELA PRATI? (@pamelaprati) on

Позната е по својата актерска кариера, а има работено и како водителка, модел и пејачка. Нејзиниот младешки изглед за неа обезбеди армија од фанови на Инстаграм, каде ја следат околу 125.000 корисници.

A post shared by PAMELA PRATI? (@pamelaprati) on

Италијанските медиуми се толку импресионирани од нејзиниот изглед, што метафорично пренесуваат дека го има пронајдено „еликсирот на младоста“, но нејзината тајна лежи во здравата исхрана и здравиот животен стил кој вклучува многу вежбање, пренесува Daily Mail.

A post shared by PAMELA PRATI? (@pamelaprati) on

A post shared by PAMELA PRATI? (@pamelaprati) on

A post shared by PAMELA PRATI? (@pamelaprati) on

A post shared by PAMELA PRATI? (@pamelaprati) on

A post shared by PAMELA PRATI? (@pamelaprati) on