Иско: „Повеќе не му правам муабет на Роналдо“


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Шпанскиот фудбалски репрезентативец и еден од припадниците на ѕвездениот тим на Реал Мадрид, Иско тврди дека не разговара со Кристијано Роналдо.

Шпанија на Иско одигра 3:3 против Португалците во првиот натпревар на Мундијалот. Иако се и двајцата играчи на Реал, Иско тврди дека после овој натпревар не разговара со Португалецот. Нормално, сето тоа е шега.

„Нема да зборувам со него после оној ден.“ – изјави Иско и додаде:

„Нема некој процент на слободни удари, но претходните два гола му дадоа самодоверба и виде дека е блиску до хет-трик.“

Шпанија освои бод против Португалија иако на само два дена пред СП остана без селекторот Лопетеги, кој го замени Фернандо Јеро.

„Покажавме зрелост да се избориме со она што се случи. Сфативме дека е најважно што сме таму и тоа што ќе го направиме. Имавме добар предизвик на стартот и покажавме огромно заедништво и ова е показател како треба да играме понатаму.“