Инцидент после дуелот Вардар – Пелистер: Полицаец со пендрак го удри по глава Талевски (снимка)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Македонскиот ракометар Филип Талевски го извлече подебелиот крај Вардар беше подобар од Пелистер по што дојде до инцидент на теренот.

Од објавеното видео на друштвените мрежи може да се види дека еден полицаец со пендрак го удира ракометарот од „црвено-црните“ Филип Талевски.

Тој видеото го објави на Инстаграм.

Инаку Вардар го совлада Пелистер во битката за титулата во Купот на Македонија.