Инцидент после дуелот Вардар – Пелистер: Полицаец со пендрак го удри по глава Талевски (снимка)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Македонскиот ракометар Филип Талевски го извлече подебелиот крај Вардар беше подобар од Пелистер по што дојде до инцидент на теренот.

Од објавеното видео на друштвените мрежи може да се види дека еден полицаец со пендрак го удира ракометарот од „црвено-црните“ Филип Талевски.

Тој видеото го објави на Инстаграм.

Инаку Вардар го совлада Пелистер во битката за титулата во Купот на Македонија.