Интер во пол-позиција за „новиот Пирло“


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Интер е подготвен да извади 25 милиони евра за да ги обезбеди услугите на играчот од средниот ред на Бреша, Сандро Тонали.

18-годишниот талент ги импресионира сите со неговите партии во Серија Б и младинскиот национален тим на Италија.

На Апенините го нарекуваат дури и „новиот Пирло“ поради неговото одлично движење на теренот, како и извонредната техника. Пирло исто така е производ на школата Бреша, што е уште една сличност меѓу нив.

Тонали веќе го привлече вниманието на многу европски гиганти, меѓу кои Милан, Челзи, Рома… но италијанските медиуми тврдат дека токму Интер е во пол-позиција за неговиот потпис.

„Нероаѕурите“ се спремни да ја победат конкуренцијата и спремаат понуда од 25 милиони евра во зимскиот преоден рок. Доколку се реализира трансферот Тонали ќе биде најскапиот трансфер во историјата на Серија Б.

https://youtu.be/nFnc6fTtL0g