Жешко

„Инфлуенсерски“ тренд на Инстаграм: Се сликаат „како од мајка родени“, само со шешир

Откако пред неколку дена најмладата милијардерка на светот и планетарно позната „риалити“ ѕвезда и бизнисменка од редовите на кланот Кардашијан/Џенер, Кјали Џенер, позираше гола само со голем сламен шешир на главата, Инстаграм „инфлуенсерките“ го прифатија како тренд овој нејзин стил и почнаа сите „на големо“ да го практикуваат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Таканаречените „инфлуенсерки“ на Иинстаграм купија големи сламени шешири и почнаа да се разголуваат само со нив врз главите (или на други делови од телото, за да се покрие интимата).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by p e l a g e a (@pollunaa) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ?????? ?????? (@amandaensing) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by La Boutique de Pauline, Dieppe (@la_boutique_de_pauline) on

Advertisements
To Top