Идила на прв поглед: Oваа куќа крие и тајна која ќе ве остави без зборови


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Куќата на Том Гонзалес крие една голема тајна. На прв поглед, домот изгледа сосема обично, а неговата околина е прекрасна и идиличина. Но, постои нешто целосно необично кое се крие под паркираните автомобили во дворот.

21.4.tom-gonzales-tahoe-lake-garage1

Гонзалес не е личност која работи за скромна плата. Тој е интернет милионер, а кога започна со изградба на семејната куќа на езерото Тахо, му требаше доволно пространа гаража во која ќе може да ја смести дел од својата колекција од 400 автомобили, пренесува Little Things.

21.4.tom-gonzales-tahoe-lake-garage2

Имено, тој изгради голема подземна гаража која ќе ја задоволи оваа негова потреба. Кога автомобилот го паркира на влезот, тој веднаш се спушта во гаражата. Оттука му потекнува и терминот „магично исчезнување во гаражата“.

21.4.tom-gonzales-tahoe-lake-garage4

21.4.tom-gonzales-tahoe-lake-garage5

Подземната гаража собира 30 автомобили и десетина мотоцикли. Просторот навистина изгледа како нешто од стилот на животот на богатите и славните. Но, интересно е што гаражата е целосно невидлива. Камуфлирана е со карпи, растенија и дрва, па никој никогаш не би погодил што се крие под куќата.