Ибрахимовиќ не е да остане на клупа – соиграчите дерман немаат од него 🎥


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Фудбалската ѕвезда Златан Ибрахимовиќ се опоравува од повредата на коленото, но постојано ги бодри соиграчите на секој меч од клупата за резерви.

На дербито против Јувентус имаше специјална камера која го следеше Златан на „Сан Сиро“, па неговите урнебесни реакции станаа хит на интернет.

Не е лесно да се биде блиску до Ибра на клупата, а тоа најдобро го знаат Лазетиќ и Салемакерс кои беа „жртви“ на тортурата на Швеѓанецот.