Harry & Meghan`s Windsor Knot: „Кралско пиво“ за новиот кралски брачен пар


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Газдите на пиварата во британски Виндзор, каде што принцот Хари и Меган Маркл ќе се венчаат во мај, тврдат дека направија совршено “кралско пиво” со кое ќе му дадат посебен печат и величенственост на настанот, пренесуваат британските медиуми.

 

Тие произведоа светло пиво наречено Harry & Meghan`s Windsor Knot.

Пивото е мешавина од американски и британски видови хмељ, од кои некои растат на кралските фарми во близина на замокот Виндзор и софистициран шампањски квасец.

Пиварницата Vindzor & Iton во средата воведе ограничено количество пиво.

Во чест на англо-американските кралски свадбени експерти од оваа пиварница исто така дизајнираа специјално шише на кое се вклучени амблемите на знамето на Велика Британија и САД.