Хаос во Скопје – 13 сообраќајки за само еден ден


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


– Вкупно 13 сообраќајни незгоди се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје. Три лица се тешко повредени, а 15 лесно.

Како што соопшти СВР, со поголема брзина од дозволената се движеле 49 возачи, десет биле под дејство на алкохол, четворица поминале на црвено, а осум возеле без дозвола.

Десет возила се исклучени од сообраќај зашто не биле регистрирани возила се десет, а подигнати со пајак се 58.