Груевски да се јави на 9. ноември во Куманово: Во затворот кој го отвори пред 5 години, ќе ја издржува казната?! (ФОТО)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Поранешниот премиер, Никола Груевски казната во времетраење од 2 години за случајот на СЈО „Тенк“, за кој доби правосилна пресуда, треба да ја издржува казната во затворот во Куманово, и во истиот треба да се јави на 9. ноември, пренесува ТВ 21.

Сепак, овие информации не се официјални, со оглед на тоа дека се работи за затворска казна од 2 години, па од друга страна, можеби Груевски ќе биде заштитен со пратеничкиот имунитет.