Спорт

Гризман призна: Тешко е да се разговара со Меси

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман пред денешниот дуел со Интер призна дека сонува да ја освои Лигата на шампионите.

„Сите сонуваат да ја освојат Лигата на шампионите. Сонувам и јас и тоа многу. Моја задача е да придонесувам за победи на тимот, тоа важи и за следната средба. Се надевам дека вечер ќе имаме добро издание и со помош на нашите навивачи на крајот сите заедно ќе се радуваме“, изјави Гризман.

Французинот ова лето пристигна на „Камп Ноу“ и призна дека тешко му оди комуникацијата со најголемата ѕвезда во тимот, Лионел Меси.

„Меси не е човек кој многу зборува, како што не сум ниту јас, така што понекогаш е навистина тешко да се разговара со него. Меѓутоа и двајцата сме добри момци и јас дојдов во Барселона за да и помогнам на екипата да продолжи да освојува трофеи. Среќен сум во Барселона и тука се чувствувам добро, а и самодовербата ми е на високо ниво. Знам дека ми недостасуваат многу работи за да го видите најдоброто од мене, но најважно е што се наоѓам на добар пат тоа да го постигнам“, истакна Гризман.

Advertisements
To Top