„Граѓаните“ се занесоа во славјето и го искршија пехарот од Премиер лигата (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Манчестер Сити оваа сезона направи историски успех во Англија и ги освои трите најважни трофеи во англискиот фудбал – Премиер лигата, ФА Купот и Лига Купот.

„Граѓаните“ вчера го прославија успехот со парада низ Манчестер каде продефилираа со освоените трофеи.

При прославата шампионскиот пехар од Премиерлигата падна од вториот кат во клупската база и се скрши…