Музика

Горан Бреговиќ ги покани сите фанови на концертот во Скопје: Во петок се најавува луд концерт (ВИДЕО)

Горан Бреговиќ – еден од најголемите балкански и светски музичари на денешнината Ве кани на концерт каде за прв пат пред македонската публика ќе го претстави светскиот проект „Three Letters from Sarajevo”, како и сите негови најголеми хитови заедно со оркестарот на Македонската филхармонија!

Петок, 22-ри март, Вип Арена

Билети: www.avalon.mk

Горан Бреговиќ на денот на неговиот роденден е во Скопје! Се гледаме!

 

Goran Bregović- еден од најголемите балкански и светски музичари на денешнината Ве кани на концерт каде за прв пат пред македонската публика ќе го претстави светскиот проект “Three Letters from Sarajevo”, како и сите негови најголеми хитови заедно со оркестарот на Македонската филхармонија!Петок, 22-ри март, Вип АренаБилети: www.avalon.mk Горан Бреговиќ на денот на неговиот роденден е во Скопје! Се гледаме!

Gepostet von Avalon Produkcija am Sonntag, 17. März 2019

 

To Top