Славни

Голманот на Јунајтед го уништи Ламборгинито пред тренинг центарот (фото)

Голаманот на Манчестер Јунајтед, Серхио Ромеро утрово имаше сообрајќајна несреќа и го уништи своето „Ламборгини“.

Патувајќи накај тренинг, Ромеро излетал од патот и удрил во заштитната ограда, речиси комплетно го уништил своето Ламборгини од 200.000 евра, но за среќа остана неповреден.

Несреќата се случила во близина на тренинг центарот Карингтон, а од клубот потврдија Ромеро не е повреден.

32-годишниот голман од 2015 година е член на Манчестер Јунајтед и ја има улогата на втор голман.

Advertisements
To Top