Голем судиски превид во дербито – Вардар драстично оштетен (видео)

Шкендија има предност од 1-0 против Вардар по првите 45 минути во дербито на 19-то коло од Македонската фудбалска лига.

Сепак, првото полувреме од дербито го одбележа големата судиска грешка, кога му беше поништен чист гол на Филип Најдовски.

Во 35-та минута Најдоврски упати силен удар, топката од пречката заврши во голот, но судијата Димитар Мечкаровски не покажа на центарот.

Погледнете и проценете сами: