„Жена спремна да ја води нацијата“: Силјановска прошета во Охрид со Мицковски и Иванов

Универзитетската професорка Гордана Силјановска – Давкова, жесток противник на Преспанскиот договор и Законот за двојазичност, вчера беше избрана за кандидат за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на партиската конвенција во Струга, а денешниот ден го искористи да го посети Охрид заедно со лидерот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и се уште актуелниот шеф на државата Ѓорге Иванов.

„Жена спремна да води нација“, напишала Силјановска на нејзиниот фејсбук профил, каде ги објави фотографиите од Охрид.