Ѓоковиќ објави крај на сезоната!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Поранешниот светски рекет број еден, Новак Ѓоковиќ денес потврди дека става крај на сезоната и нема да се појави на ниту еден турнир од крајот на годината.

Српскиот тенисер влечи повреда на лактот, па потврди дека има потреба од одмор.

„Одлучив да ставам крај на оваа сезона поради повредата на лактот која ја имам во изминатиот период. Одлуката ми паѓа доста тешко, но сепак, морам да го направам тоа. Се консултирав со лекарскиот тим, добив совет да ги пропуштам напорните турнири кои би можеле лошо да влијаат на мојата повреда“, изјави Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ од понеделник за прв пат после 10 години ќе падне на 5-то место на АТП листата!