Го загуби мечот, па му удри шамар на противникот (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Неверојатна сцена се случи на ИТФ турнирот во јуниорска конкуренција во Гана.

Рафаел Ни Анкрах го победи Михаел Куаме со 6-2, 6-7 и 7-6, но противникот не знаеше да го прифати поразот.

Куаме се доближи до мрежата, каде што го чекаше својот ривал и тргна да му честита, пa му удри шлаканица.

Францускиот тенисер во моментов е на 589. место во светот, а по овој настан се случи хаос затоа што се вмешаа членовите на двете екипи, но и лица од трибините.