Го излажала шефот дека е болна, па вака маскирана оди на концерт од Тејлор Свифт (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На интернет кружи видео од анонимна жена со дебело ќебе на главата како разговара со новинарка, а таа има еднакво силна причина за нејзиното маскирање.

Го излажала својот шеф дека ѝ е лошо, за да може да присуствува на концертот на Тејлор Свифт во Охајо.

Мистериозната Свифти ја забележала новинарската екипа која разговарала со обожавателите на пејачката пред почетокот на концертот. Таа објасни дека му се јавила на својот шеф само за да стигне до стадионот Пејкор со 65.000 седишта и да го види првиот концерт од турнејата Ерас.

„Ја обожавам. За малку ќе ѝ го дадев нејзиното име на ќерка”, рекла мистериозната обожавателка.