Жешко

Генесис Лопез – бразилски сексапил со јапонски корени

Генесис Лопез е уште еден инстант-популарен фитнес модел која на социјалните мрежи има мала армија обожаватели. Интересно е што нејзините корени се полу-бразилски, полу-јапонски, што ја прави атрактивна убавица со егзотична заводливост.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Genesis Lopez (@genesislopezofficial) on

Денес таа живее на Мајами, па патува низ Америка и работи на фотосесии и спонзорирани настани.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Genesis Lopez (@genesislopezofficial) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Genesis Lopez (@genesislopezofficial) on

Генесис својата популарност ја стекнала на интернет објавувајќи фотоградии од своето неверојатно тело и стилот на живот. Таа денес има огромен број на фанови, кои се инспирираат да останат здрави и активни токму како нејзе. Таа секојдневно ги остварува своите цели, па со тоа ги инспирира и другите да го сторат истото.

 

View this post on Instagram

 

𝑀𝑒𝓍𝒾𝒸𝑜 𝒷𝑜𝓊𝓃𝒹 🏝✨

A post shared by Genesis Lopez (@genesislopezofficial) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Genesis Lopez (@genesislopezofficial) on

Генесис верува дека исхраната е клуч за добрата фигура и здравјето, секако покрај редовните тренинзи. Таа одржува здрава и рамномерна исхрана, исфрлувајќи преработен шеќер и брашно. Нејзината исхрана се темели на протеини, умерени масти и здрави јаглехидрати.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Genesis Lopez (@genesislopezofficial) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Genesis Lopez (@genesislopezofficial) on

To Top