Гази во светот на модата: Саманта Хупс пали и жари по светските модни списанија

Американскиот модел Саманта Хупс со сигурни и одлучни чекори го освојува модниот свет и веќе ги краси насловните страници од сите поважни светски модни списанија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Samantha Hoopes (@samanthahoopes) on

Како манекенка беше забележана откако беше лицето број 50 во Sports Illustrated списанието за костими за капење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Samantha Hoopes (@samanthahoopes) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Samantha Hoopes (@samanthahoopes) on

Исто така беше заштитно лице и за брендовите како „Guess” и „Levi’s Jeans”, а повеќе од милион луѓе ја следат на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Samantha Hoopes (@samanthahoopes) on

Саманта 28 години, а уште во 2014 година беше на 18 место од 100 најатрактивни девојки според магазинот „Maxim”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Samantha Hoopes (@samanthahoopes) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Samantha Hoopes (@samanthahoopes) on