Фудбалерите на Барса не можеа да имаат поголема мотивација против ПСЖ од неа


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Го остварија она кое мнозинството сметаше дека е невозможно – го исфрлија ПСЖ од Лига на шампиони, иако влегоа во натпреварот со негатива од четири гола. Барса на Камп Ноу го порази ПСЖ со 6:1 после неверојатно лудиот и контроверзен натпревар во завршницата.

Освен 100.000 навивачи на стадионот кои веруваа во Меси, Нејмар, Суарез и компанија, и неколку милиони низ светот, во нив веруваше и им беше некој вид на мотивација и Мис Бум Бум Сузи Кортез.

„Вонземјаните“ од Барса ги мотивираше со своите разголени фотографии преку кои им ја даваше својата поддршка. Кој што сака нека рече, ама можно е нејзината мотивација и да запалила.