Славни

Фудбалерите глава губат по оваа жешка убавица

 Флориана Месина е една од многуте Инстаграм ѕвезди кои на оваа социјална платформа редовно „пали и жари“ со провокативни и разголени фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Но, Флориана е редовно присутна и по италијанските медиуми. Убавата навивачка на Наполи неодамна започнала да работи како телевизиска водителка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Атрактивната Флориана во интервју откри дека во „кариерата“ и се јавиле многу познати светски фудбалери.

„Жешката“ Месина истакнала дека и се јавуваат многу и оженети и слободни фудбалери кои сакаат добра забава. Тие најчесто ја контактирале преку социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

-Ми се јавуваа Жером Боатенг и Серхио Агуеро. За италијанските фудбалери не би сакала да зборувам и да кажувам имиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Флориана е голем фан на тимот од Неапол, поради славниот Марадона.

-Отсекогаш сум навивала за Наполи. На Инстаграм започнав да ставам слики во дрес на Наполи и брзо добив милион следбеници. Почнаа и медиумите да покажуваат интерес за мене. Диего Марадона ми купи дијамантско ланче и бунда, потоа почнаа само да пристигнуваат подароци, раскажала Флориана за еден италијански магазин.

Advertisements
To Top