Актуелно

Фрлена бомба во прилепско кафуле?! (ФОТО)

Утрово во прилепското кафуле „Кафеин“ кое се наоѓа во строгиот центар во Прилеп е фрлена бомба која за среќа се уште не експлодирала.

На лице место се наоѓаат службени лица од МВР кои експресно го евакуираа просторот, а евакуирани се и повеќе соседни локали.

Засега не е познато кој е сторителот, а повеќе информации ќе добиете наскоро…

ФОТО: ТАРАТУР

Advertisements
To Top