Фото: Запознајте ја Алесандра Балони, важи за најсекси навивачка на Јувентус

Aлесандра Балони во целост го оправдува своето презиме.

Откако Јувентус ја обезбеди седмата титула во низа вниманието на италијанските медиуми го привлече секси навивачката на „старата дама“ Алесандра Балони.

Поради својот атрактивен изглед и љубовта кон Јувентус атрактивната Балони на насловните страни во медиумите

„И понтаму сме шампиони на Италија“, напиша таа на друштвените мрежи.