Фото+Видео: Му забранија влез на стадионот па си изнајми – кран!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Навивач кој доби забрана за влез на стадионот успеа да пронајде генијален начин за да го гледа својот омилен тим.

Поради инцидентите на претходните натпревари еден навивач на турски Денизилспор доби забрана за влез на стадионот „Денизли Ататурк“ од една година, но сепак тој успеа да пронајде начин да го гледа натпреварот на својот тим.

Можеби и од подобра преспективна – изнајми кран!

Тој кранот го изнајмил на два часа седнал во него и го гледал натпреварот.

kran