Фото: Тренерот на Бешикташ во стабилна состојба после инцидентите!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Синоќа беше прекинато турското дерби помеѓу Фенербахче и Бешикташ поради серија на инциденти, од кои подебелиот крај го извлезе тренерот на гостите Шенол Ѓунеш.

Ѓунеш беше погоден со предмет во главата, по што ја загуби светска и беше пренесен во болница, а денес од клубот соопштија дека е во стабилна состојба.

„По медицинските прегледи, Ѓунеш е во стабилна состојба, но мораше да ја поминеноќта во болница. Здравствено е добро, но неговиот морал е на многу ниско ниво“, изјави техничкиот директор на Бешикташ, Фикрет Осман