Фото: Синот на Давид Силва кој се бореше за живот, денес беше ѕвезда на „Етихад“


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Давид Силва денес го прошета својот син Матео на стадионот „Етихад“, кој помина пет месеци во болница борејќи се за својот живот.

Матео сега е здраво бебе, а денес беше ѕвезда на „Етихад“ пред натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Хадерсфилд.

„Граѓаните“ го торпедираа противникот, а Матео можеше да види како тато постигнува прекрасен гол од слободен удар.