ФОТО: Роналдо објави нова фотка – дамите полудеа!

Новата ѕвезда на Јувентус, Кристиано Роналдо одмара заедно со своето семејство додека трае репрезентативната пауза.

Роналдо одлучи да не настапи на натпреварите од Лигата на нации, па тоа го искористи за одмор кој сигурно добро ќе му дојде во продолжение на сезоната.

Португалецот на својот Твитер профил објави фотографија, поради која дамите едноставно „полудеа“.