Фото: Роналдо и испрати карти на секси манекенка: Дојди да ме гледаш!

Летонската секси манекенка Вера Алоно се пофали на социјалните мрежи дека најдобриот фудбалер на светот Кристиано Роналдо ја поканил да се појави на трибините и да го гледа.

Тоа се случило за време на квалификацискиот меч во Рига каде Португалија победи со 3:0, а Роналдо беше стрелец.

Вера се пофали дека Роналдо лично ја поканил на стадион и и испратил карти со порака: Дојди да ме гледаш!

Потсетуваме, Роналдо е во врска со Георгина Родригез, а медиумите неодамна шпекулираа дека планира брак со неа.

? #bonjour

A post shared by Vera Alohno (@veraalohno) on

Latvia ??-Portugal ?? ??????⚽️⚽️⚽️???

A post shared by Vera Alohno (@veraalohno) on